در حال بارگذاری...

ضبط کارت توسط دستگاه خودپرداز

ضبط کارت توسط دستگاه خودپرداز به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد که شایع ترین آن زدن چند بار رمز اشتباه توسط دارنده کارت می باشد. سایر دلایل ضبط کارت، نقص فنی دستگاه، هنگ کردن یا مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری می باشد.

شایعه ای که در این خصوص متأسفانه توسط شبکه های اجتماعی پخش شده، این است که پس از ضبط کارت توسط دستگاه خودپرداز، با فشردن دکمه های انصراف و صفر می توان کارت را پس گرفت. اما واقعاً این کار شدنی است؟

نحوه ضبط کارت

 

 

در این خصوص با معاونت تجهیزات بانکی شرکت آرا تجهیز سیستم، آقای امیر امین صبوری گفتگو کرده و از ایشان روند کار را جویا شدیم. به گفته ایشان کارتخوانهای موجود در دستگاههای خودپرداز کشور، اصطلاحاً Motorized و با قابلیت ضبط کارت یا Capture می باشند. پس از وارد کردن کارت توسط مشتری، اگر کارت مفقودی باشد یا رمز سه بار اشتباه زده شود، نرم افزار فرمان ضبط کارت را به کارتخوان می دهد. ضبط یا کپچر کردن کارت، بدین صورت است که کارت از انتهای کارتخوان خارج شده و وارد محفظه کارتهای ضبط شده می شود. این محفظه به نام Reject Box، Reject Bin, Capture Box یا Capture Bin هم شناخته می شود و ظرفیت آن معمولاً 50 تا 100 کارت می باشد.

پس از افتادن کارت در این محفظه، به هیچ عنوان کارت قابلیت برگشت به کارتخوان را ندارد و حتماً باید اپراتور بانک به دستگاه مراجعه کرده و بصورت دستی، کارت را از آنجا خارج نماید. پس لازم است که مشتری محترم، با در دست داشتن مدرک شناسایی مانند کارت ملی، به داخل شعبه یا محل نصب دستگاه مراجعه کرده و از متصدی مربوطه کارت خود را درخواست نماید.

error: Content is protected !!