هفتمین رویداد بزرگ فناوری‌های مالی ایران، نمایشگاه تخصصی B2B و B2G در حوزه فناوری های مالی است که سالانه توسط مرکز فابا و با همراهی صنعت بانکداری و پرداخت برگزار می شود و امسال هم هفتمین نمایشگاه تراکنش ایران با شعار «تداوم نوآورانه، یک تجربه ناب در شرایط کرونایی» از امروز 21 دی ماه از ساعت 9 صبح فعالیت خود را آغاز کرده و تا فردا 22 دی ماه سال جاری در محل هتل لاله و مرکز آفرینش‌های کنونی به صورت حضوری، مجازی، پخش زنده اینترنتی و تلویزیونی ادامه دارد.

مشارکت کنندگان این نمایشگاه حوزه های مختلف همچون پرداخت، شهر هوشمند، بیمه، فین تک‌ها و حوزه های مخابراتی هستند.

طی برگزاری این نمایشگاه، 50 کارگاه معرفی محصول به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود و هر متقاضی فرصت دارد 15 دقیقه در استیج به معرفی محصولات خود بپردازد.

مراسم افتتاحیه این رویداد بزرگ فناوری مالی ایران با حضور محمد مراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا، علیرضا لگزایی، رییس هیات مدیره بانک ملت، محمد ابراهیم مقدم، رییس هیات مدیره مرکز فابا، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباس مرادپور، مدیر کل امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد و امور دارایی، محمدرضا ساروخانی، عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد، حجت الله مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، سید حمید پور محمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و با پخش کلیپ و با سخنرانی رییس هیات مدیره مرکز فابا آغاز به کار کرد.

بخش نمایشگاهی

  • مکان نمایشگاه: هتل لاله و مرکز آفرینش های کانون
  • مساحت نمایشگاه: 2000 متر
  • سالنهای نمایشگاه : سالن 2000
  • سالن آسمان : ویژه نشست های استارتاپ ها
  • سالن آمفی تئاتر بهنام محمدی  : ویژه مراسم افتتاحیه و نشست های تخصصی
  • سالن کنفرانس 1 : ویژه سمینارهای تخصصی
  • سالن آمفی تئاتر غدیر : ویژه کارگاه معرفی محصول
  • تاریخ برگزاری:  21 و 22 دی ماه 1400
  • ساعت بازدید نمایشگاه: از ساعت 9 تا

نشست ها و میزگرد ها

هر ساله همراه با نمایشگاه تراکنش ایران، دو رویداد با عناوین «جشنواره بزرگ فین‌تک ایران» و «جشنواره استارتاپی شهر هوشمند» برگزار می‌شود. این دو رویداد، محلی برای تبادل نظر، دانش‌افزایی و طرح چالش‌ها و درخواست‌های فعالان اکوسیستم استارتاپی کشور است.

کارگاه معرفی محصول

بی‌تردید هدف از حضور در هر نمایشگاهی، معرفی محصولات و خدمات شرکت‌کنندگان است؛ تا بدین‌وسیله شرکت‌ها از امکان فروش محصول، توسعه بازار و یافتن مشتریان جدید بهرهمند شوند. رویداد ITE در کنار برپایی غرفه‌ها و برنامه‌های متنوع، مکان مناسبی را جهت معرفی محصول، پیش‌بینی کرده است.

جشنواره چهره های ماندگار

اولین جشنواره “چهره‌‌های ماندگار”، به منظور پاسداشت شخصیت‌های تاثیرگذار در صنعت بانکداری و پرداخت ایران، همزمان با ITE 2018 در آبان ماه 1397 برگزارشد.
در این جشنواره ضمن معرفی سوابق و خدمات چهره‌های صنعت، از 4 چهره برگزیده تقدیر به عمل آمد.

جشنواره نوآوری و استارتاپی (فین تک و شهر هوشمند)

مرکز فابا در ادامه فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی خود، به منظور همگرایی بین فعالان ‌استارتاپی و فین‌تک ایران و ایجاد حلقه اتصال بین بانک‌ها و موسسات مالی با کسب و کارهای نوپا، اقدام به ایجاد مرکزی با عنوان فاباتک کرده است.
یکی از کارهای اساسی فاباتک، برگزاری سالانه جشنواره بزرگ فین‌تک ایران با حضور تمامی ‌استارتاپ‌های فین‌تکی و اضلاع دیگر این اکوسیستم از قبیل مراکز قانون‌گذاری و نظارت، مراکز شتابدهنده و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) است.

Rate this post