جا ماندن کارت در عابربانک

هنگامی که عابربانک کارت شما را پس می دهد، حدود 30 ثانیه برای برداشتن آن فرصت دارید. اگر فراموش کنید، دستگاه کارت شما را ضبط می کند. جا ماندن کارت در عابربانک بدلیل فراموشی در برداشت آن بوده و یا به دلایل زیر کارت عابربانک توسط دستگاه ضبط می شود:

  1. سه بار وارد کردن رمز اشتباه
  2. منقضی شدن تاریخ اعتبار کارت
  3. اعلام مفقودی کارت توسط صاحب آن
  4. هنگ کردن یا ریست شدن خودپرداز هنگام استفاده

جاماندن کارت در عابربانک های بانکی و شخصی

اگر به هر دلیلی، کارت شما توسط دستگاه ضبط شد، در هر صورت اقدام شما مراجعه به شعبه در ساعات اداری به همراه کارت شناسایی می باشد.

البته اگر خودپرداز خارج از شعبه باشد، باید پیگیر کاربر دستگاه باشید. معمولاً خودپردازهای شخصی که در مغازه ها نصب هستند، کاربر دستگاه در همان محل حضور دارد اما در مورد خودپردازهایی که در محل های عمومی مثل مترو، فروشگاههای زنجیره ای، فرودگاه و … نصب هستند، باید پیگیر کاربر مربوطه باشید. معمولاً شماره تماس شخص پاسخگو را می توانید از اطراف دستگاه پیدا کنید و با تماس با ایشان، پیگیر کارت عابربانک خود باشید.

ترفند پس گرفتن کارت از عابربانک

متأسفانه شبکه های مجازی پر شده از ترفند ها و راهنماهای دریافت کارت از عابربانک پس از ضبط کارت. دقت کنید که وقتی دستگاه عابربانک کارت شما را ضبط می کند، کارت شما از پشت کارتخوان، به یک محفظه انداخته می شود و دیگر به هیچ عنوان کارت شما بصورت خودکار به شما پس داده نمی شود و حتماً باید به مسوول دستگاه مراجعه نمایید.

محفظه کارتهای ضبط شده

همان طور که در عکس فوق مشاهده می کنید، کارتخوان، کارتها را در محفظه ای می اندازد. فقط مسوول دستگاه می تواند کارت شما را از این محفظه خارج کند. دستگاه عابربانک به هیچ عنوان قادر به برگرداندن و پس دادن آن به شما نیست. پس فشردن کلید صفر و انصراف، یا هر کلید دیگری، فقط تلف کردن وقت شماست.

خرید عابربانک شخصی

جالب است بدانید شما می توانید یک دستگاه عابر بانک یا خودپرداز شخصی داشته باشید و هر ماه از آن کسب درآمد کنید. برای آشنایی با نحوه درآمدزایی از دستگاه خودپرداز این مطلب را مطالعه فرمایید و برای راهنمایی و مشاوره در این زمینه کافیست با ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت: 02144037818

تلفن همراه: 09202864727

4.3/5 - (105 امتیاز)