دوربین خودپرداز چیست؟

دوربین خودپرداز، دوربینی است که برای عکس گرفتن از مشتری هنگام انجام عملیات بانکی استفاده می شود. هنگامی که از دستگاه خودپرداز استفاده می کنید، دوربین در حال گرفتن عکس یا فیلم از شما می باشد و در صورت نیاز تصاویر در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.

دوربین خودپرداز

هر خودپرداز چند دوربین دارد؟

هر خودپرداز حداقل یک دوربین اصلی برای گرفتن عکس یا فیلم از چهره مشتری دارد. اما در بعضی از خودپرداز ها دوربین های جانبی دیگری نیز وجود دارند که به شرح ذیل همه دوربین ها معرفی می شود:

دوربین چهره:

دوربین چهره دوربینی است که معمولاً در بالای مانیتور خودپرداز نصب می شود و از چهره مشتری عکس یا فیلم می گیرد. زمانی که شخصی ادعا می کند که کارت وی سرقت شده است و از آن از دستگاه خودپرداز برداشت شده است، این دوربین برای تشخیص چهره سارق کاربرد دارد.

دوربین چهره خودپرداز

دوربین برداشت وجه:

دوربین برداشت وجه یا دوربین دریچه خروجی اسکناس، دوربینی است که کنار دریچه خروجی اسکناس نصب می شود و هنگام برداشت اسکناس توسط مشتری، از وجه برداشتی عکس یا فیلم می گیرد. هنگامی که مشتری ادعا می کند که وجهی دریافت نکرده، عکس یا فیلم گرفته شده توسط این دوربین کاربرد دارد.

دوربین گاوصندوق:

دوربینی است که در گاوصندوق خودپرداز نصب شده و هنگام باز کردن درب گاوصندوق، عکس یا فیلم می گیرد. کاربرد این دوربین برای بررسی مغایرت های فیزیکی دستگاه و یا سرقت از گاوصندوق می باشد.

خودپرداز چه زمانی از شما عکس یا فیلم می گیرد؟

زمان عکس گرفتن خودپرداز ممکن است در خودپرداز ها و بانک های مختلف، متفاوت باشد. اما به طور کلی موارد زیر بین بسیاری از خودپرداز ها مشترک است:

  • ورود کارت: هنگامی که کارت خود را وارد می کنید خودپرداز از شما یک عکس می گیرد تا چهره شخص دارنده کارت ثبت شود.
  • وارد کردن رمز: پس از وارد کردن رمز و زدن کلید تأیید، دوربین خودپرداز تصویر شما را ثبت می کند.
  • دریافت وجه: هنگامی که خودپرداز اسکناس ها را تحویل مشتری می دهد نیز یک عکس از مشتری می گیرد.

بررسی قیمت و خرید دوربین خودپرداز

دوربین خودپرداز های مختلف بسته به نوع و مدل دستگاه و همچنین کیفیت آن قیمتهای متنوعی دارند. قیمت دوربین خودپرداز از حدود 10 تا 100 دلار بسته به مدل، کیفیت و وضعیت آن متغیر است.

خرید دوربین خودپرداز از فروشگاه خودپرداز ایران

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *