افزایش سقف برداشت پول از بانک

سقف برداشت پول از بانک قرار است که افزایش پیدا کند. طبق اعلام بانک مرکزی، این اقدام پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی می‌شوند.

بر اساس این گزارش، با استناد به ماده (۱۷) آخرین ویرایش «دستورالعمل شفاف سازی تراکنش های بانکی» اشخاص، مصوب هزار و سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ شورای پول و اعتبار، هیات عامل بانک مرکزی در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۷، آستانه‌های مقرر در دستورالعمل مزبور را به شرح زیر به‌روز رسانی کرد:

سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیارد ریال، به دو میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

همچنین هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از تمام حساب‌های خود در هر موسسه اعتباری، روزانه مبلغ دو میلیارد ریال را به صورت غیرحضوری برداشت کند. این آستانه پیشتر معادل یک میلیارد ریال تعیین شده بود.

بر همین اساس، مشتریان حقیقی که متقاضی برداشت مبالغ بیش از دو میلیارد ریال از حساب‌های خود هستند، مجاز خواهند بود تا سقف چهار میلیارد ریال از حساب را به صورت حضوری از طریق شعب بانکی برداشت کرده و برداشت مبالغ بالاتر از چهار میلیارد ریال نیز صرفاً به صورت حضوری از طریق شعب بانکی و پس از ارائه مدارک مثبته مجاز خواهد بود.

بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور موظفند سایر ضوابط و الزامات مربوطه از جمله مقررات مبارزه با پولشویی را به نحو مطلوب رعایت و از حسن اجرای کلیه مقررات مترتبه از سوی شعب بانکی اطمینان حاصل کنند.

تمام آستانه های اشاره شده مزبور پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی خواهند شد.

محدودیت‌های کارت به کارت در موبایل بانک و درگاه‌های پرداخت

سقف تراکنش در موبایل بانک ۱۵ میلیون تومان و سقف تراکنش در اپلیکیشن‌های پرداخت ۵ میلیون تومان می‌باشد.

سقف دریافت پول نقد از عابر بانک

چندین سال است که حداکثر مبلغ برداشت نقدی از خودپردازها ۲۰۰ هزار تومان بوده و این مبلغ کماکان افزایش نیافته است. البته در حال حاحضر سقف انتقال کارت به کارت در یک روز ۱۰ میلیون تومان است.

سقف برداشت وجه از عابربانک

نحوه گرفتن پول نقد از عابربانک

برای این کار کافی است کارت عابربانک خود را از محل مشخص شده (فلش روی کارت) وارد کارت خوان دستگاه خودپرداز کنید و پس از وارد کردن رمز (و یا انتخاب زبان فارسی در بعضی از بانک ها) عملیات برداشت وجه را انتخاب نمایید. در مرحله بعد با وارد کردن مبلغ دلخواه و یا انتخاب مبلغ از پیش تعیین شده، دستگاه ابتدا حساب شما را بررسی می کند و در صورت مشکل نداشنت، وجه را شمارش کرده و کارت را به شما تحویل می دهد. پس از برداشتن کارت، وجه مورد نظر را نیز به شما تحویل می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *