بررسی قیمت و خرید مانیتور خودپرداز

مانیتور خودپرداز یا مانیتور عابر بانک، از مهمترین ماژول های خودپرداز می باشد که نمایش اطلاعات به مشتری از طریق آن انجام می شود. اگر به مانیتور خودپرداز آسیب برسد و یا از کار بیفتد، استفاده از خودپرداز برای مشتری غیر ممکن می شود چون تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری از طریق مانیتور به وی نمایش داده می شود. وقتی خودپرداز فعال و در حال سرویس دهی به مشتری می باشد، روی مانیتور پیام تبلیغاتی نمایش داده می شود و یا عبارت لطفاً کارت خود را وارد نمایید به نمایش در می آید. وقتی خودپرداز غیر فعال و یا در حال تعمیر می باشد، پیام های مربوطه به مشتری نمایش داده می شود.

انواع مانیتور خودپرداز از نظر نوع صفحه

تقریباً اکثر مانیتور های خودپرداز از نوع غیر لمسی یا معمولی می باشند و مشتری عملیات مورد نظر را از طریق کلیدهای عملیاتی اطراف آن انتخاب می کند. هر طرف مانیتور 4 کلید وجود دارد که در شکل زیر آن ها را مشاهده می نمایید. در بعضی از خودپرداز ها از مانیتور لمسی استفاده شده که مشتری می تواند با لمس صفحه مانیتور، عملیات مد نظر را انتخاب کند.

فانکشن کی خودپرداز

مانیتور سانلایت و معمولی

مانیتور هایی که در مقابل نور خورشید قابل خواندن می باشند، مانیتور Sunlight Viewable نام دارند. میزان درخشندگی مانیتور با Nit مشخص می شود. نیت واحد اندازه گیری شدت نور می باشد که از تقسیم چکالی نور بر مساحت بدست می آید. به زبان ساده واحد اندازه گیری میزان تشعشع نور است و بر اساس شمع بر متر مربع محاسبه می شود. مانیتور های معمولی حدود 200-300 نیتس می باشند. مانیتورهای پرنورتر حدود 600-700 نیتس می باشند اما مانیتوری که در نور مستقیم خورشید قابل دیدن باشد، حداقل 1000 نیتس می باشد.

سایز مانیتور خودپرداز

سایز مانیتور خودپرداز مثل سایر مانیتور ها، با اینچ مشخص می شود. مانیتورهای موجود معمولاً از 12 تا 15 اینچ می باشند.

قیمت مانیتور خودپرداز

مانیتور های خودپرداز یا عابر بانک در کشور از حدود 50 تا 100 دلار بسته به مدل، کیفیت و مدل دستگاه قیمت دارند.

مانیتور خودپرداز NCR

خودپردازهای قدیمی NCR در دو مدل 5886 و 5887 در کشور موجود می باشند که مانیتور آنها از نوع 12.1 اینچ می باشد. دو مدل خودپرداز NCR به اصطلاح پشت پلاستیکی و پشت فلزی در بازار قطعات خودپرداز موجود می باشد.

مانیتور خودپرداز NCR

انواع مانیتور خودپرداز

4.7/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *