خرید قطعات خودپرداز

پس از خرید خودپرداز اولین مشکلی که دارندگان خودپرداز به آن برخورد می کنند تأمین قطعات خودپرداز می باشد. دلیل آن این است که اکثر فروشندگان دستگاه خودپرداز، فقط اقدام به تأمین و فروش خودپرداز یا عابربانک به صورت کامل می کنند و توانایی تأمین قطعات یدکی خودپرداز را ندارند. یک دستگاه خودپرداز هزاران قطعه کوچک و بزرگ دارد که مدیریت تأمین آن، شامل خرید، انبارداری و فروش کاری پیچیده بوده و نیازمند یک سامانه کامل می باشد. از طرفی علاوه بر سامانه، انبارداری و مدیریت موجودی قطعات نیز بسیار پیچیده می باشد. اکثر فروشندگان دستگاه خودپرداز یا توانایی تأمین و فروش قطعات یدکی خودپرداز را ندارند و یا در تعداد محدود و برای برند و مدل خاصی آن را انجام می دهند.

ATM-Parts

فروش قطعات خودپرداز

با توجه به توضیحات فوق، شرکتهای محدودی توانایی تأمین و فروش قطعات خودپرداز را دارند. خودپرداز ایران تنها فروشنده قطعات خودپرداز می باشد که قطعات انواع دستگاه خودپرداز موجود در کشور را تأمین کرده و در تعداد بالا در انبار خود جهت فروش موجود دارد. برای پیدا کردن قطعه درخواستی، کافی است وارد سایت خودپرداز ایران شوید و از بخش جستجوی بالای سایت، نام قطعه خودپرداز مد نظر خود را وارد نمایید. به عنوان مثال اگر شما به دنبال هد کارتخوان برای دستگاه خودپرداز خود می باشید می توانید عبارت هد کارتخوان یا هد کارتخوان NCR را جستجو نمایید و مطابق شکل زیر نتیجه آنرا مشاهده نمایید:

جستجوی قطعات خودپرداز

همانطور که در تصویر می بینید، در فروشگاه خودپرداز ایران، هد کارتخوان برای انواع دستگاه خودپرداز موجود می باشد.

کیفیت قطعات خودپرداز

اولین و در خیلی از مواقع تنها سوالی که مشتری ها از واحد فروش ما می پرسند، قیمت قطعه خودپرداز می باشد. در حالی که کیفیت قطعه خودپرداز نقش مهمی در قیمت آن دارد. انواع کیفیت قطعات خودپرداز به ترتیب کیفیت بالا به پایین بدین شرح می باشد:

قطعه نو یا آکبند اورجینال

بالاترین کیفیت مربوط به قطعات خودپرداز اورجینال می باشد که توسط شرکت اصلی تأمین شده و در وضعیت استفاده نشده و آکبند می باشند. ممکن است یک قطعه خودپرداز، نو یا آکبند باشد اما اورجینال نباشد و توسط شرکت اصلی تولید نشده باشد.

قطعه نو یا آکبند جنریک

کیفیت بعدی مربوط به قطعات خودپردازی است که از قطعه اصلی کپی شده و در وضعیت نو یا آکبند به فروش می رسد. این قطعات اگرچه قیمت پایین تری نسبت به قطعات اورجینال دارند اما کیفیت و دوام پایین تری نیز دارند. زمانی که دارنده دستگاه خودپرداز، نیاز به قطعه نو و استفاده نشده دارد اما نمی تواند هزینه اورجینال آنرا پرداخت کند، قطعه خودپرداز جنریک یا مشابه اصلی را تهیه می کند.

قطعه ریفر

قطعات خودپردازی که قبلاً استفاده شده، در محل شرکت باز شده، سرویس می شود و لوازم مصرفی آن تعویض می شود و به فروش می رسد. یک قطعه یا ماژول ریفر شده یا ریفربیشد (Refurbished) قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت کالای نو دارد اما باز هم کار مشتری را راه می اندازد. قیمت قطعات ریفر به هیچ عنوان مشخص نیست و وابستگی مستقیم به کیفیت ریفر شدن آن دارد. به عنوان مثال یک کارتخوان خودپرداز NCR با کیفیتهای مختلفی می تواند ریفر شود. پایین ترین سطح ریفر کارتخوان، باز کردن، تمیز کردن و سرویس کردن قطعات داخلی آن بدون تعویض قطعات می باشد. یک سطح بالاتر، آبکاری قطعات فلزی می باشد. ریفر کاملتر از آن، تعویض قطعاتی مانند غلتکها و تسمه ها، هد و پری هد یا هر قطعه دیگری که به تشخیص سرویس کار نیاز به تعویض داشته باشد. پس وقتی با شرکتهای مختلفی تماس می گیریم و قیمت کارتخوان خودپرداز ریفر NCR را می پرسیم و قیمتهای متفاوتی دریافت می کنیم، قمیت های بالاتر را به حساب گرانفروشی نگذاشته و در خصوص کیفیت ریفر سوال بپرسیم.

قطعه دست دوم یا کارکرده

اگر قطعه ای از دستگاه خودپرداز باز شده و بدون هیچ سرویس و ریفری مجدد برای فروش گذاشته می شود، کیفیت آن در حد همان دست دوم عنوان می شود و بسته به ظاهر و کیفیت قطعات داخلی آن، قیمتش مشخص می شود. در خودپرداز ایران، اگر کالایی دست دوم می باشد، میزان نزدیکی آن به قطعه نو را به شما اعلام می کنیم. مثلاً یک کارتخوان خودپرداز در حد نو یا 90 درصد در حد نو یا 80 درصد در حد نو قیمت های متفاوتی دارد.

لوازم استوک خودپرداز

لوازم استوک خودپرداز اصطلاحی است که بیشتر وقتها برای قطعات دست دوم یا کارکرده در بازار به کار می رود و اگر مشتری از این واژه استفاده کند، با راهنمایی دقیقتر در خصوص کیفیت قطعه درخواستی، می تواند خرید مناسبتری داشته باشد.

تامین قطعات خودپرداز

برای تأمین قطعات خودپرداز خود می توانید به فروشگاه سایت خودپرداز ایران مراجعه و یا با همکاران ما با شماره تلفن 09202864727 تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *