عابر بانک

عابر بانک، خودپرداز یا ATM دستگاهی است که به صورت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تعدادی از عملیات بانکی را انجام می دهد. هر مشتری ای که یک کارت بانکی یا کارت عابر بانک داشته باشد، با مراجعه به عابر بانک و وارد کردن کارت خود، رمز را وارد کرده و عملیات مورد نظر را انتخاب می کند. این عملیات شامل گرفتن مانده حساب بانکی، برداشت وجه، انتقال وجه، صورتحساب، تغییر رمز، خرید شارژ، پرداخت اقساط و … می باشد.

کارت بانکی یا کارت عابر بانک

کارت بانکی یا کارت عابر بانک یا کارت خودپرداز یک کارت با ابعاد 8.6 در 5.4 سانتی متر از جنس PVC می باشد که بانک آنرا صادر و در اختیار مشتری قرار می دهد. با کارت بانکی می توانید از دستگاه های خودپرداز، کیوسک، کارتخوان و … استفاده کنید.

عکس کارت عابر بانک

کارت های عابر بانک هر بانک رنگ و طرح منحصر به فرد دارد. به عنوان مثال این عکس کارت عابر بانک مربوط به بانک ملت می باشد.

عکس کارت عابر بانک

خودپرداز یعنی چه

خودپرداز یعنی دستگاهی که بطور خودکار تراکنش بانکی انجام می دهد. ماژولهای اصلی خودپرداز کارتخوان، پرینتر رسید، صفحه کلید و کش دیسپنسر می باشد.

بلد نیستم از عابر بانک استفاده کنم

اگر بلد نیستید از عابر بانک استفاده کنید کافی است آموزش استفاده از دستگاه عابر بانک را مطالعه فرمایید و یا به اختصار این موارد را مطالعه نمایید:

  1. اگر عابر بانک فعال است یعنی چراغ چشمک زن بالای کارت خوان روشن است و پیام وارد کردن کارت روی مانیتور مشاهده می شود کارت خود را وارد کنید.
  2. در بعضی از عابر بانک ها در این مرحله باید رمز خود را وارد کنید و در بعضی از عابر بانک ها باید زبان را انتخاب نمایید.
  3. در این مرحله می توانید عملیات بانکی مورد نظر خود را انتخاب کنید و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

فیلم آموزش پول گرفتن از عابر بانک

برای آموزش پول گرفتن از عابر بانک کافی است مراحل پول گرفتن یا دریافت وجه را به ترتیب انجام دهید. پس از انتخاب زبان و وارد کردن رمز، عملیات برداشت وجه را انتخاب می کنید و مبلغ مورد نظر را انتخاب می کنید.

ATM مخفف چیست

ATM مخفف Automated Teller Machine می باشد. machine به معنی ماشین یا دستگاه، teller به معنی باجه (همان باجه بانک) و automated به معنی خودکار می باشد. معنی کلمه به کلمه ATM باجه خود

کد گرفتن کارت از عابر بانک

در صورتی که 3 بار رمز کارت بانکی خود را به اشتباه وارد نمایید و یا اینکه کارت شما منقضی شده و یا مسدود شده باشد، عابر بانک کارت شما را ضبط می کند و یا به اصطلاح کارت را می خورد. در این وضعیت، فقط باید با داشتن مدارک شناسایی برای پس گرفتن کارت ضبط شده به اپراتور دستگاه مراجعه نمایید. متأسفانه تبلیغاتی در فضای مجازی پخش شده که با وارد کرد کد خاصی، کارت ضبط شده پس داده می شود. این تبلیغات اشتباه بوده و کارت ضبط شده به هیچ عنوان پس داده نمی شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *