خودپرداز NCR تولید شرکت NCR می باشد. این شرکت که نام آن مخفف National Cash Register می باشد 134 سال پیش در سال 1884 میلادی (معادل 1263 شمسی) در اوهایو آمریکا تأسیس شد. از مهمترین محصولات این شرکت که بانکهای ایران سالهاست از آن استفاده می کنند، خودپرداز NCR مدل Personas با رنج محصولات 58xx  می باشد. معروفترین این دستگاهها مدلهای 5886 و 5887 می باشند. این مدلها از سال 1998 توسط شرکت NCR تولید می شوند.

از حدود سال 1385 شمسی، با تحریم شرکت ایران ارقام (نماینده رسمی NCR در ایران تا آن زمان) شرکت NCR دیگر فعالیتی در ایران نداشته اما هنوز دستگاههای قدیمی NCR در بازار خودپردازهای شخصی ایران، خرید و فروش می شوند.

عمده دلیل استقبال از این مدلها، قیمت پایین در مقایسه با رقبای دیگر، فراوانی قطعات یدکی و کارشناسان فنی می باشد. عمده کارشناسان که زمانی در شرکت ایران ارقام مشغول به فعالیت بوده اند، در حال حاضر بصورت شخصی اقدام به تعمیر و سرویس این دستگاهها می نمایند. همچنین قوانین گمرکی کشور همچنان اجازه ورود دستگاههای ریفربیشد NCR به کشور را می دهد. لذا واردکنندگان کوچک و بزرگ، اشخاص و شرکتها، اقدام به وارد کردن این دستگاهها می نمایند.

کلیه ماژولها و قطعات خودپرداز NCR از خودپرداز ایران قابل خرید بوده و مشتری می تواند براحتی در سایت محصول مورد نظر را یافته و آنرا سفارش دهد.

https://atmiran.com/product/atm-ncr-5886

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط