پیگیری انتقال وجه کارت به کارت اشتباهی

اگر به اشتباه پولی را به حساب شخصی کارت به کارت کردید، چه باید بکنید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا روشهای پیگیری و پس گرفتن پول کارت به کارت اشتباهی را با هم مرور کنیم.

کارت به کارت اشتباهی

اطلاعات دریافت کننده وجه

اگر رسید انتقال وجه اشتباهی را ندارید، اولین کار گرفتن صورتحساب از طریق شعبه بانک یا نرم افزار موبایل بانک خودتان می باشد. با داشتن این صورتحساب می توانید در تراکنش ها، کارت به کارت اشتباهی را پیدا کرده و شماره کارت مقصد که همان دریافت کننده وجه است را پیدا کنید.

پیدا کردن بانک مقصد

قدم بعدی پیدا کردن بانک مقصد می باشد. شش رقم اول شماره کارت مقصد، مشخص کننده بانکی می باشد که دریافت کننده وجه کارت به کارت اشتباهی، در آن بانک حساب دارد. برای پیدا کردن بانک مقصد می توانید از جدول پیش شماره های بانکی استفاده کنید. بعضی از نرم افزار های همراه بانک نیز این قابلیت را دارند که هنگام کارت به کارت با وارد کردن چند رقم اول شماره کارت مقصد، نام بانک مقصد را نمایش دهند.

نام بانک 6 رقم اول شماره کارت نام بانک 6 رقم اول شماره کارت
بانک ملی ۶۰۳۷۹۹ بانک سامان ۶۲۱۹۸۶
بانک سپه ۵۸۹۲۱۰ بانک سینا ۶۳۹۳۴۶
بانک توسعه صادرات ۶۲۷۶۴۸ بانک سرمایه ۶۳۹۶۰۷
بانک صنعت و معدن ۶۲۷۹۶۱ بانک شهر ۵۰۴۷۰۶
بانک کشاورزی ۶۰۳۷۷۰ بانک دی ۵۰۲۹۳۸
بانک مسکن ۶۲۸۰۲۳ بانک صادرات ۶۰۳۷۶۹
پست بانک ۶۲۷۷۶۰ بانک ملت ۶۱۰۴۳۳
بانک توسعه تعاون ۵۰۲۹۰۸ بانک تجارت ۶۲۷۳۵۳
بانک اقتصاد نوین ۶۲۷۴۱۲ بانک رفاه ۵۸۹۴۶۳
بانک پارسیان ۶۲۲۱۰۶ بانک گردشگری ۵۰۵۴۱۶
بانک پاسارگاد ۵۰۲۲۲۹ موسسه ملل ۶۰۶۲۵۶
بانک کارآفرین ۶۲۷۴۸۸ بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان ۶۰۶۳۷۳

مراجعه به شعبه بانک جهت پیگیری کارت به کارت اشتباهی

پس از اینکه بانک مقصد را پیدا کردید باید به نزدیک ترین شعبه آن بانک مراجعه کنید و با ارائه صورتحساب بانکی خود، کارت به کارت اشتباهی را نشان دهید و از ایشان درخواست همکاری کنید. کارمند شعبه ممکن است شماره تماس دریافت کننده وجه را به شما بدهد و یا اینکه بخاطر حفظ حریم شخصی این کار را انجام ندهد. در این صورت می توانید از وی درخواست کنید، با صاحب حساب تماس بگیرد و موضوع را اعلام کند. در این مرحله، ممکن است شخص قبول کند که مبلغ را به شما برگرداند و یا اینکه پاسخگو نبوده و یا از انجام این کار سر باز زند و حاضر به برگرداندن پول نباشد.

پیگیری قانونی از طریق مراجع قضایی

قانون در این مورد حق را به شما می دهد و چون بدون استحقاق این مال در اختیار شخص قرار گرفته، باید رد مال کند. در ماده 301 قانون مدنی عنوان شده که کسی که به‌ طور عمد یا به‌ اشتباه چیزی را که مستحق نبوده، دریافت کند، ملزم است که آن را به مالک تسلیم کند. در ماده 303 این قانون نیز عنوان شده، کسی که مالی را زمانی که مستحق نبوده دریافت کرده است، ضامن اصل مال و منافع آن است اعم از اینکه به عدم استحقاق خود، آگاهی داشته یا نداشته باشد.

بنابراین، شخص مال‌ باخته می‌ تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف یا دادگاه، با استناد به فیش‌ های واریزی، نسبت به پس گرفتن وجه خود اقدام کند.

پس از تنظیم شکایت، قاضی از واریز کننده وجه درخواست می کند که بدهکار نبودن خود و واریز کارت به کارت اشتباهی را اثبات کند و همچنین از دریافت کننده وجه درخواست می کند که طلبکار بودن خود را اثبات کند. در نهایت در صورت اثبات اشتباهی بودن کارت به کارت، حکم به برگرداندن وجه به واریز کننده می دهد.

نتیجه گیری

همیشه هنگام انتقال وجه از طریق موبایل و دستگاههای خودپرداز دقت کنید که شماره کارت را به درستی وارد نمایید. پس از وارد کردن شماره کارت، مانیتور خودپرداز نام شخص دریافت کننده و شماره کارت مقصد را به شما نمایش می دهد و از شما درخواست می کند که آنرا تأیید کنید. پس بهتر است همیشه در این مرحله دقت کنید که به دردسر نیفتید. بهتر است آموزش کار با دستگاه خودپرداز را نیز مطالعه فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *