اگر همواره با جستجو در مورد خرید خودپردازهای شخصی، وارد سایتهایی شده اید که فقط وعده درآمد بالا به شما می دهند، بدانید یک جای کار ایراد دارد. متأسفانه بدلیل تبلیغات سودجویان، خرید عابربانک در کشور نیز باعث بروز مشکلات فراوان برای برخی از خریداران شده است. خریدارانی که اسیر تبلیغات بازاریابها و دلالها و جملات تحریک کننده سایتها شده اند. در این سایتها معایب خرید خودپرداز گفته نمی شود.

اکثر خریداران پشیمان، متأسفانه قبل از خرید در خصوص مشکلات خودپردازها تحقیق نکرده اند. در این مطلب قصد داریم تا به اختصار معایب خرید خودپردازهای شخصی را بررسی کرده تا خریداران محترم با آگاهی نسبت به خرید اقدام نمایند:

معایب خرید خودپرداز

  1. مهمترین نکته در خصوص خودپرداز شخصی، محل نصب آن است. صرفاً داشتن مکانی که بتوان در آن خودپرداز نصب کرد، کافی نیست. یک مکان مناسب باید در محل پر رفت و آمدی باشد که دستگاههای خودپرداز اطراف آن یا فاصله زیادی داشته باشند و یا جوابگوی مشتریان نباشند. بهترین روش تحقیق در این خصوص این است که از بانک مربوطه بپرسید که میزان خروجی روزانه دستگاه چقدر است و یا اینکه در ساعاتی از روز، مراجعان را بررسی کرده و تخمینی از تعداد آنها بزنید. اگر دستگاهی اطراف محل مورد نظر شما نیست که بهترین انتخاب را دارید و اگر دستگاهی نزدیک شماست، باید تراکنشهای آن به قدری باشد که نیاز به یک دستگاه دیگر در محل احساس شود. پس مهمترین مشکل خودپرداز شخصی می تواند مکان نامناسب آن باشد. نگهداری دستگاهی که بدلیل اشتباه در انتخاب محل نصب، تراکنش پایین داشته باشد، اقتصادی نبوده و فقط خرج اضافه برای مالک آن به دنبال خواهد داشت.
  2. برند و مدل و کیفیت عابربانک عامل تعیین کننده دوم می باشد. وقتی شما محل مناسب و پرتراکنشی انتخاب کرده اید، باید دستگاه مناسبی نیز در آن محل نصب کنید. یک خودپرداز با کیفیت پایین، علاوه بر اینکه مدام وقت شما را برای فعال نگه داشتنش می گیرد، خرج تراشی هم برایتان دارد. مهمتر از این دو مورد، مشتریانی هستند که دفعه دوم به دستگاه شما مراجعه نمی کنند و خاطره یک تراکنش ناموفق یا غیرفعال بودن در ذهن آنها می ماند. یک دستگاه بد همیشه ضد تبلیغ است.
  3. یکی از مشکلاتی که همیشه خریداران عابربانک شخصی با آن درگیر هستند، خرید از شرکتهای صوری یا کوچک، اشخاص و دلال ها هستند. متأسفانه صرف داشتن یک شماره ثبت هیچ تضمینی برای ارائه پشتیبانی مناسب به شما نیست. یک شماره موبایل خاموش یا شماره ای که پاسخگوی مشکلات شما نیست، مشکل بزرگ دیگری برای شما خریدار محترم است. پس بهتر است بجای خرید خودپرداز از اشخاص حقیقی، از شرکتهای معتبر و با سابقه خوب خرید کنید. کافی است به محل ثبتی شرکت مراجعه کنید، امکانات و پرسنل را ببینید و از شرکت بخواهید تعدادی از مشتریان قبلی را به شما ارتباط دهند تا از سابقه خوب پشتیبانی شرکت مطمئن شوید.
  4. اگر موارد بالا را رعایت کردید، یعنی محل مناسبی برای نصب خودپرداز انتخاب کردید و دستگاه با کیفیت از شرکت معتبر خرید کردید، اصل کار را انجام داده اید. باقی موارد مسائلی است که شما بصورت روزمره درگیر آنها هستید و نمی شود آنها را مشکلات یا معایب خرید دستگاه خودپرداز نامید. مسائلی از قبیل تهیه اسکناس، تأمین امنیت و یا نظارت بر عملکرد دستگاه اموری هستند که نیازمند وقت گذاشتن توسط شما می باشند. اگر فکر می کنید بدون صرف وقت قرار است در محل کار دیگر خود نشسته و فقط در پایان ماه کارمزدهای خودپرداز شخصی خود را در حساب بانکیتان دریافت کنید، اشتباه کرده اید.

معایب خرید خودپرداز

Rate this post