افزایش درآمد دستگاه خودپرداز موضوعی است که همه مالکین دستگاههای خودپرداز شخصی به آن نیاز دارند. پس از آشنایی اولیه با نحوه کسب درآمد از دستگاه خودپرداز، مالک دستگاه خودپرداز به دنبال افزایش درآمد دستگاه خودپرداز می باشد.

افزایش درآمد دستگاه خودپرداز با انتخاب مکان مناسب

مهمترین پارامتر تعیین کننده درآمد دستگاه خودپرداز، مکان یا محل نصب خودپرداز می باشد. سود خودپرداز ارتباط مستقیمی با تعداد تراکنش های انجام شده با خودپرداز دارد. هر چه محل نصب خودپرداز شلوغ تر باشد یا اصطلاحاً پاخور بیشتری داشته باشد تعداد تراکنش های خودپرداز نیز بیشتر خواهد بود. پس قدم اول انتخاب مکان مناسب و شلوغ می باشد. اگر شما تابلویی با عنوان محل نصب خودپرداز داشته باشید که مشتری ها را به سمت خودپرداز شما هدایت کند، قطعاً مشتری های بیشتری متوجه محل نصب دستگاه خودپرداز شما می شوند و تراکنشهای بیشتری انجام شده و درآمد بالاتری خواهید داشت. با توجه به اینکه شما معمولاً دستگاه خودپرداز را در مغازه یا محل کسب خود راه اندازی می کنید و مشتریان معمولاً از این موضوع خبر ندارند، باید با انتخاب تابلوی مناسب، این موضوع را اعلام کنید. تابلو و سایه بان با نوشته “متصل به شبکه شتاب” به همراه لوگوی شبکه شتاب برای این کار مناسب می باشد. ظاهر مناسب و تمیز نیز به جذب مشتری برای خودپرداز کمک می کند.

افزایش درآمد دستگاه خودپرداز با رعایت موارد فنی

دستگاه خودپرداز با کیفیت بالاتر، سرعت بالاتر، آپ تایم بیشتر و خرابی کمتر خواهد داشت. پس در صورتی که دستگاه خودپرداز با کیفیتی تهیه کرده اید نگران این موضوع نباشید اما اگر دستگاه خودپرداز شما از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، بهتر است آن را نوسازی کنید تا خطای کمتری داشته باشد. هر چه سرعت عملکرد خودپرداز بالاتر باشد و همچنین شبکه و پاسخدهی از سمت سرور آن مناسب تر باشد، می تواند در زمان کمتری به مشتریان سرویس دهی کند و مشتری بیشتری را جذب کند و در نتیجه سود بیشتری خواهد داشت.

قبل از اینکه دستگاه خودپرداز شما خراب شود، حتماً کارشناس معتبری پیدا کنید که در صورت بروز خطا بتواند در اسرع وقت نسبت به رفع ایراد دستگاه خودپرداز شما اقدام کند. زمان خرابی و غیر فعال بودن دستگاه شما هر چه کمتر باشد، دستگاه خودپرداز شما درآمد بیشتری خواهد داشت.

همواره سعی کنید دستگاه خودپردازتان وجه نقد و لوازم مصرفی (کاغذ رسید) کافی داشته باشد. در صورتی عدم تأمین ملزومات، مشتری ها کمتر از خودپرداز شما استفاده می کنند.

افزایش درآمد دستگاه خودپرداز با انتخاب بانک مناسب

بانکی که دستگاه خودپرداز به آن متصل است از چند جنبه مهم می باشد. اول اینکه با توجه به اینکه فقط تراکنشهای شتابی شامل کارمزد می باشند، هر چه آن بانک مشتری کمتر و کارت کمتری نزد مردم داشته باشد، کارمزد بیشتری نصیب مالک خودپرداز خواهد شد. منظور از تراکنش های شتابی تراکنش هایی هستند که نوع کارت مشتری با بانکی که خودپرداز به آن متصل است متفاوت می باشد.

which-bank

به عنوان مثال اگر یک مشتری با کارت بانک صادرات از دستگاه خودپرداز بانک شهر استفاده کند، این تراکنش شتابی محسوب می شود و شامل کارمزد می شود. اما استفاده مشتری با کارت بانک شهر از دستگاه خودپرداز بانک شهر، کارمزدی ندارد. پس به طور خلاصه، باید بانکی را انتخاب کنید که کارت کمتری دست مشتری دارد. مثلاً بانک صادرات، ملی یا ملت برای داشتن خودپرداز شخصی سودآور نیستند و در نتیجه خرید خودپرداز بانک صادرات و … به صرفه نیست.

برای مشاوره در زمینه خرید خودپرداز با ما در تماس باشید

4.7/5 - (3 امتیاز)